Oxymetr

Výprodej
1 hodnocení
580 Kč –74 %
610v3LxUrnL. SL1235 500x500
580 Kč –74 % 149 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Prstový pulzní Oxymetr s LCD displejem

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prstový pulzní Oxymetr s LCD displejem

je určen ke kontrole hladiny kyslíku v krvi u osob s jakýmkoli typem onemocnění, které může tuto hladinu ovlivnit.

Měří jednoduchým, spolehlivým a neinvazivním způsobem saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci u dospělých i dětí.  Pulzní oxymetr je vhodný zejména pro rizikové pacienty, např. osoby s onemocněním srdce, astmatiky, ale také sportovce a zdravé osoby, které se pohybují ve vysokých výškách (např. horolezci, lyžaři nebo sportovní letci).

Pulzní oxymetr slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště a srdeční (tepové) frekvence. Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu a arteriální krvi je nasyceno kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání.

Pulzní oxymetr používá k měření dva světelné paprsky rozdílné vlnové délky, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují příznaky jako dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení.
 
Chronická a známá saturace hemoglobinu kyslíkem vyžaduje sledování pomocí pulzního oxymetru a kontroly u lékaře. Náhlé snížení saturace hemoglobinu kyslíkem je nutno ihned řešit s lékařem.

Hmotnost: 99,8 g

Jsou vyžadovány 2 AAA baterie. (součástí balení)

Dvoubarevná obrazovka OLED zobrazuje průběh a pulzní lištu
6 režimů zobrazení s nastavitelným jasem
Indikátor vybití baterie a funkce automatického vypnutí
Vhodné pro dospělé i děti

Obsah balení je kompletní a funkční, obsahuje nezbytné příslušenství. Může mít poškozený nebo náhradní obal nebo drobné kosmetické vady, které neovlivňují funkci.

Doplňkové parametry

Kategorie: ELEKTRO
Záruka: 6 měsíců